Archiwum

33rd Annual Congress of EANM odbędzie się w dniach 22 do 30 października w formie wirtualnej. NCBJ Ośrodek Radiozotopów POLATOM będzie obecny ze stoiskiem na tym wydarzeniu również wirtualnie.

Jesteśmy znaczącym w świecie dostawcą wysokiej jakości radiofarmaceutyków i zestawów diagnostycznych do zastosowań w medycynie nuklearnej oraz ważnym producentem radioizotopów stosowanych w nauce i przemyśle. Radioizotopy wykorzystywane w produktach leczniczych POLATOMu w znacznej części wytwarzane są w działającym w NCBJ reaktorze badawczym Maria – stale modernizowanym, jednym z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w Europie. Produkcja radioizotopów i radiofarmaceutyków w Świerku prowadzona jest już od 60 lat.

Mamy przyjemność poinformować, że prof. Sonya Sergieva została nagrodzona podczas dorocznego kongresu SNMMI 2020 i otrzymała nagrodę International Best Abstract Award za “Clinical Applications of SPECT-CT Imaging with 99mTc/PSMA T4 in patients with Recurrent Prostate Cancer” z wykorzystaniem zestawu PSMA-T4 wyprodukowanego przez Ośrodek Radioizotopów POLATOM

W dniu 5 października 2020 roku została przeprowadzona kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Krew można było oddawać w specjalnym, dostosowanym do tego celu autobusie Stacji Krwiodawstwa z Warszawy ul. Saska. 

Na tak piękny gest, jakim jest oddanie swojej krwi potrzebującym, zdecydowało się kilkudziesięciu pracowników NCBJ. Ośrodek Radioizotopów POLATOM składa serdeczne podziękowania wszystkim krwiodawcom, organizatorom i współorganizatorom za okazany dar serca.

 

Procedury radioizotopowe pomagają diagnozować COVID-19, rozpoznawać schorzenia na etapie przedobjawowym i oceniać skuteczność chemioterapii po pierwszych dawkach leczenia.

Zakłady medycyny nuklearnej w dobie pandemii COVID-19 funkcjonują w ograniczonym zakresie z uwagi na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, ale nie przerwały realizacji procedur ratujących życie. Te wykonywane są bez zmian - zapewnia prof. Leszek Królicki, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny nuklearnej i członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.

 

Jod promieniotwórczy pomoże w leczeniu łagodnych zmian w tarczycy. Terapia jest bezpieczna, skuteczna i dobrze tolerowana przez pacjentów. Na czym polega jej działanie mówi prof. BOŻENA BIRKENFELD, kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej SPSK1 PUM w Szczecinie, członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.

 

 

The NOMATEN Centre of Excellence (CoE) has been created in Poland as a new research organization in which international world-class research teams will design, develop and assess innovative multifunctional structures: Novel high-temperature, corrosion and radiation resistant materials for industrial applications on one side, and novel radiopharmaceuticals for medical applications on the other side.

Nasza siedziba

Produkty

Certyfikaty